• 27 maja 2022

Jak złożyć wniosek o ubezpieczenie biżuterii

Życie toczy się swoim torem. Bez względu na to, jak bardzo się staramy, nie jesteśmy w stanie zaplanować tego, co nieoczekiwane.

Dlatego właśnie wykupujesz ubezpieczenie domu, samochodu, życia i oczywiście biżuterii. To Twoja siatka bezpieczeństwa, dzięki której, jeśli coś się stanie, możesz to naprawić i zapomnieć o tym.

Ale jak dokładnie złożyć wniosek o ubezpieczenie biżuterii? Co trzeba zrobić?

Wykonaj cztery proste kroki poniżej. Jeśli nie masz polisy ubezpieczeniowej na biżuterię, przeczytaj Przewodnik po ubezpieczeniach biżuterii, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach biżuterii i co nas wyróżnia.

pierścionek

Zgłoszenie roszczenia z tytułu ubezpieczenia biżuterii

 1. Poinformuj nas. Przyjmiemy Twoje wstępne informacje, a specjalista ds. rozpatrywania roszczeń skontaktuje się z Tobą, aby zebrać więcej szczegółów i przeprowadzić Cię przez proces zgłaszania roszczenia. Jeśli Twoja biżuteria została skradziona, zgłoś ten incydent na policję.

  Poprosimy Cię o podanie nazwy preferowanego jubilera. Jeśli nie masz preferencji, zachęcamy do wybrania jubilera, który sprzedał przedmiot. W końcu to on zna go najlepiej!

  Jeśli zdecydujesz się na współpracę z jubilerem, który nie jest w stanie wystawić nam faktury i rachunku bezpośrednio, proces reklamacji będzie wyglądał nieco inaczej. Będziesz musiał zapłacić za naprawę lub wymianę z góry, a następnie przedłożyć nam paragon w celu uzyskania zwrotu kosztów.
 2. Udaj się do swojego jubilera. Nasz ekspert ds. roszczeń powiadomi Cię, kiedy nadejdzie czas na umówienie się na spotkanie z wybranym jubilerem w celu naprawy lub wymiany przedmiotu.

  My lub Twój rzeczoznawca doradzimy Twojemu zaufanemu jubilerowi, aby wymienił lub naprawił Twój przedmiot na taki sam, tego samego rodzaju i jakości, jak przedmiot oryginalny.

  Aby zapewnić Ci satysfakcję, musisz zatwierdzić wszystkie naprawy lub wymiany przed wykonaniem pracy przez jubilera.

  Powszechne jest, że tradycyjne firmy ubezpieczeniowe wymagają wielu wycen od różnych jubilerów przed pokryciem kosztów naprawy lub wymiany. Jewelers Mutual nie wymaga więcej niż jednego kosztorysu.

  Twoim zaufanym jubilerem będzie ten, z którym współpracujemy, kropka.
 3. Jak działa udział własny? Kiedy jesteś zadowolony z naprawy lub wymiany, jeśli masz udział własny w polisie, zapłacisz tę kwotę jubilerowi, a jubiler wystawi nam rachunek na pozostałą kwotę (do limitu, na jaki ubezpieczyłeś przedmiot).
 4. Noś się bez obaw ... znowu! Skontaktuj się z nami, aby poinformować nas, że chcesz ubezpieczyć swój nowy przedmiot.

Share :

Może Cię zainteresować