• 27 maja 2022

Obrączki ślubne - dopasowanie komfortowe czy klasyczne?

Nie wszystkie zespoły weselne są stworzone równe. W rzeczywistości, istnieją zespoły tam paradując jako zespoły weselne, które są żartem. Wyglądają jak zespół weselny i wydają się jak jeden, dopóki nie zginać i pękać od stresu codziennego noszenia. Dla trwałej wartości, nie tylko "wybierz jeden".

Wybierz wysokiej jakości, wygodny zespół, który będzie jak mały przyjaciel, a nie irytująca "rzecz". Dwie obrączki mogą wyglądać tak samo, ale uwierzcie mi, nie są. Poznajmy różnice i upewnij się, że jesteś zwycięzcą w konkursie na najlepszy wybór zespołu weselnego.

Waga obrączek

Zespoły powszechnie pochodzą w trzech różnych wag: lekki, średni, i ciężki. Im cięższy zespół, tym grubsze lub głębsze pierścień będzie i więcej złota będzie używany w jego produkcji.

Jak można się domyślić, zapłacisz więcej za cięższy zespół niż lżejszy model.

Więc, dlaczego warto kupić zespół, który kosztuje 100 dolarów więcej niż prawie identyczny wyglądający lżejszy? Cięższe pierścienie są bardziej trwałe i bardziej prawdopodobne, aby trwać przez proce i strzały swojego niesamowitego życia. Lżejszy model jest bardziej podatny na pękanie i zginanie i może pogorszyć się szybciej.

Innym powodem - zwróćcie uwagę chłopaki - jest to, że cięższy pierścień po prostu czuje się lepiej. Cięższy zespół czuje się bardziej znaczące. Jakby nie pochodziła z automatu do gry w gumę lub z rozklekotanego stołu na lokalnym targu wymiany. Pomyśl o tym jak o różnicy między samochodem Smart a Mercedesem. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, kup ten drugi.

Wewnętrzny kształt pierścienia Comfort Fit

Być może nie zdawałeś sobie z tego sprawy, ale wewnętrzna strona obrączki ma różne kształty. Wiele wewnętrznych powierzchni obrączek jest płaskich. Ale szczęśliwie niektóre- Comfort Fit pierścień, dają węższe uczucie niż ich rzeczywistej szerokości, gdy noszone.

Większość obrączek typu comfort fit posiada również ładne zaokrąglone powierzchnie. Pomaga to gładko zsunąć się obrączce. Na przykład, obrączka o szerokości 6mm może być bardziej odczuwalna jako 4mm, dzięki specjalnemu kształtowi wewnętrznemu. W dotyku 4mm będzie o wiele łatwiejsze do zsunięcia na knykcie.

Niektóre pierścienie Comfort Fit są wypukłe, zaokrąglają się do palca, a niektóre mają rodzaj miękkiego skosu niewidocznego z góry, który odpada od palca, pozostawiając węższy obszar kontaktu.

Cztery powody, dla których szerokie, płaskie dopasowanie, dla szerokiej opaski jest ogromnym błędem

Jeśli mam zamiar powiedzieć Wam dlaczego komfortowe dopasowanie jest tak niesamowite, lepiej powiem Wam dlaczego płaskie wnętrze może być taką katastrofą. Szeroka (minimum 6mm) konstrukcja płaskiej strony pierścienia ma niezamierzoną wadę. Płaskie wnętrze może powodować przyssanie podczas przechodzenia przez knykieć. Oto etapy zasysania pierścienia;

  1. Zaczynasz ściągać pierścionek, a ponieważ jest on szeroki, może zginać skórę palca przed knykciem.
  2. To tworzy barierę skórną, którą ja nazywam "zaporą skórną".
  3. Zapora skórna powstrzymuje obrączkę od łatwego przechodzenia przez knykieć.
  4. Płaska powierzchnia w jakiś sposób tworzy przyssawkę i trzyma się zamiast przesuwać się po knykciach.

Woda i kontaktowe zapalenie skóry a płaskie, wewnętrzne paski

Wielu mężczyzn nigdy nie nosiło pierścionka jakiegokolwiek rodzaju przed ślubem. Nagle muszą się przyzwyczaić do posiadania obrączki na palcu przez cały czas. Dla przypomnienia, przyzwyczajenie się do noszenia obrączki trwa zazwyczaj trzy tygodnie.

Ponieważ większość mężczyzn nigdy nie nosił zespół, (tej samej grubości na całej drodze wokół pierścienia), nie wiedzą, co szukać podczas zakupów dla ich zespołu weselnego. Dostałem wiele telefonów na przestrzeni lat od nowych użytkowników obrączek zaniepokojony mogą być uczuleni na złote zespoły weselne.

Zazwyczaj nie są one uczulone. Reddish i podrażniona skóra może przyjść o tylko dlatego, że woda z śladami mydła może stać się uwięziony pod pierścieniem utrzymując skórę zbyt wilgotne. Ślady mydła, gdy w kontakcie ze skórą na zbyt długo może powodować kontaktowe zapalenie skóry. Jedną z rzeczy wspólnych w większości tych przypadków jest szerszy pierścień i płaska konstrukcja wewnętrzna. Im dłużej skóra jest narażona na wilgoć, tym większa szansa na wysypkę i podrażnienia.

Konstrukcja Comfort Fit wydaje się pomagać w odprowadzaniu wilgoci.

Comfort Fit jest wygodniejszy do zakładania i zdejmowania

Zawsze polecam Comfort Fit dla każdej opaski szerszej niż 6mm. To właśnie przy szerokości 6mm zsunięcie obrączki z palca może stać się większym wyzwaniem. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że potrzebujesz większego rozmiaru obrączki dla szerokiej obrączki niż dla wąskiej. Ta sytuacja ssania jest częścią tego. Inną częścią jest to, że im szerszy jest Twój pierścień, tym mniej możesz go zsunąć. Sama jego szerokość spowalnia proces zdejmowania. Jeśli przymierzysz różne szerokości obrączek, przekonasz się, że prawdopodobnie potrzebujesz co najmniej pół rozmiaru więcej, aby wygodnie zdjąć obrączkę.

Nie nazywają się one "Comfort Fit" bez powodu. Obrączki Comfort Fit są po prostu wygodniejsze w noszeniu niż te o płaskiej powierzchni wewnętrznej.

Krawędzie boczne Comfort lub zaokrąglone krawędzie

Zauważ, że krawędzie tych obrączek są zaokrąglone. Gładkie jak masło.

Preferuję opaski, które są delikatnie zaokrąglone na krawędziach, jak również posiadają tę miłą, wypukłą krzywiznę przy palcu.

Ciężkie i lekkie opaski Comfort Fit Jaka jest różnica?

Lekkie opaski komfortowe mają mniejszą głębokość od góry do dołu, na przykład 2mm głębokości. Ciężki komfort dopasowania zespół może być 2,5 do 3 mm głębokości w centrum pierścienia, który jest, gdzie to będzie mierzone.

Lekki komfort dopasowania nie będzie miał tak zauważalny komfort krzywej pod spodem, jak głębsze ciężki zespół komfort.

Jeśli planujesz nosić zespół do końca życia, zrób sobie przysługę i dostać coś, co jest łatwe do podjęcia na i off i nie będzie podrażniać światła dziennego z palca. Czy wybierzesz białe złoto, żółte, różowe złoto lub platynę, idź z ciężkim komfortem dopasowania wewnątrz.

I rzeczywiście niestandardowe zrobić wiele komfort pasują zespoły weselne. Wielu facetów, z którymi pracuję, lubi je, gdy są one bardziej zauważalnie komfortowe dopasowane wewnątrz. To co mam na myśli to głębokość opaski. Często robię między 2,25mm a 3,5mm głębokości niestandardowych zespołów. Lubię również zaokrąglone krawędzie. Dla bardziej kanciastych projektów lubię robić to, co nazywam rolowanymi krawędziami, gdzie cały pierścień jest kanciastym projektem, ale krawędź, która styka się z knykciami łagodzę subtelnym zaokrągleniem.

Wewnętrzny kształt każdego zespołu weselnego o szerokości ponad 5,5 milimetra musi być ważnym czynnikiem na liście zakupów zespołu weselnego.

W dziale ciekawostek, obrączka na górze, zrobiłam ją dla mojego męża Jeremy'ego. On ma trzy obrączki i jedną żonę i nosi ten jeden cały czas. On lubi grubość i jak łatwo idzie na i schodzi z jego wołowiny rąk człowieka.

Więc co to będzie? Płaska czy komfortowa?

Share :

Może Cię zainteresować