• 27 maja 2022

Projektowanie biżuterii inspirowane istniejącymi wzorami - Nowa historia obrączki ślubnej Mary

To był telefon jako jubiler, którego nigdy nie chcę dostać. Mój telefon zadzwonił w przepiękny dzień palmowy falujące. "To Mary, zgubiłem obrączkę!"

Miała dwoje wspaniałych dzieci, jednego męża i żadnej obrączki. To smutne, to strata, i to po prostu nie w porządku.

Czy kiedykolwiek zgubiłaś naprawdę ważny element biżuterii?

To jest po prostu do bani. A jeśli to twój pierścionek zaręczynowy, to nie jest tak, że będziesz czekać do rocznicy. Potrzebujesz go teraz.

To właśnie tam byliśmy, kiedy Mary i ja spotkaliśmy. "Przynieś swoje pudełko z modelami" I tak zrobiłem. Mam pudełka z projektami, które zrobiłem odlane w mosiądzu. Nie jest to ładne, ale pozwala klientom wypróbować różne szerokości, krzywizny i wysokości, aby zobaczyć, co jest komplementarne do ich rąk. Mam też kilka modeli woskowych, których nie zdążyłam jeszcze odlać z mosiądzu.

Mary chciała zainspirować się wzorami, które już wykonałem. Po przymierzeniu dwóch zestawów pierścionków i pojedynczych obrączek zawęziliśmy wybór do jednego wzoru obrączek. (Zobacz poniżej, z pomarańczowym tłem Halloween. Co ja sobie myślałam, kiedy robiłam to zdjęcie?)

pierścionek

Następnie poszedłem na zakupy szafirów i Mary wybrała trzy szafiry. Teraz nadszedł czas, aby przetłumaczyć oryginalny projekt na wybrane przez nią szafiry.

Modyfikacja istniejącego wzoru do różnych rozmiarów kamieni szlachetnych

Mimo że mieliśmy konkretny projekt, w obecnym stanie nie pasowałby on do szafirów wybranych przez Mary. Mój oryginalny projekt miał trzy okrągłe diamenty oprawione w ramkę. Mary wybrała trzy szafiry. Centrum szafir był wydłużony owalny kształt. Pozostałe dwa były innej wielkości niż mój model został wykonany dla.

Jedną rzeczą, ludzie nie wiedzą, gdy projektowanie z już utworzonego projektu, jest to, jak różne kamienie szlachetne wpływają na projekt. Diamenty są cięte w specyficzny sposób, aby wzmocnić ich blask. To koncentruje się na symetrii i załamania światła. (Zasadniczo coraz światło, które idzie do diamentu do odbicia wokół wewnętrznych faset i pop powrotem na zewnątrz).

Kolorowe kamienie szlachetne jednak są cięte w celu zwiększenia głębi koloru. Oznacza to, że mogą one być cięte głębiej, aby uchwycić więcej kolorów. Te głębsze wybory cięcia oznacza, że jeśli wziąć projekt wykonany dla symetrycznie fasetowanych diamentów i zdecydujesz się zrobić to ponownie z kolorowymi kamieniami szlachetnymi, szanse są dobre, że projekt wykonany dla diamentów nie będzie działać dla kolorowych kamieni szlachetnych, które wybierzesz.

Oznacza to, że oryginalny styl projektowania mogą być honorowane, ale nie można po prostu plop nowe klejnoty w oryginalnym modelu. Nowy wosk będzie musiał być wykonany. Będziesz jednak zaoszczędzić pieniądze na czas projektowania, ponieważ projekt jest zorientowany. Teraz pomiary mogą być podjęte w celu modyfikacji projektu, aby pomieścić nowe kamienie szlachetne. Dlatego też miałem nowy wosk wyrzeźbiony, aby pomieścić jej nowe szafiry.

Nowy wosk zmienił projekt poprzez powiększenie elementu centralnego z powodu owalnego centrum klejnotu i dodał wysokość, aby pomieścić głębiej wycięte szafiry. Zrobiliśmy również szerszy trzon. To uczyniło go wyjątkowym i pięknie pasował do jej dłoni.

Umieść swoje ulubione cechy w obrączce na zamówienie

Ponieważ Mary nosi zarówno srebrną, jak i złotą biżuterię, chciała, aby jej nowy pierścionek miał dwa odcienie, których wcześniej nie miała. Wosk został wyrzeźbiony w dwóch kawałkach, aby można go było odlać osobno z żółtego i białego złota, a następnie połączyć.

Szczęśliwe zakończenie dla Mary!

Bardzo podobał mi się ten projekt. Rozpoczęcie od istniejącego wzoru było świetnym punktem wyjścia. Mary znalazła model, który pasował do jej gustu. Kiedy go zmienialiśmy, poprawialiśmy tylko styl, o którym wiedziała, że jej się podoba.

Obrączka Mary z żółtym złotem dla jej szafirów i białym złotem dla diamentów wygląda teraz zupełnie inaczej niż projekt, który ją zainspirował. To wygląda niesamowite na nią. To jest historia Mary.

Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na http://bizuland.pl

Share :

Może Cię zainteresować