• 27 maja 2022

Dylematy mężczyzny w salonie jubilerskim, czyli jak wybrać pierścionek dla swojej wybranki?

Jak kupić pierścionek

Wybór pierścionka zaręczynowego spędza sen z powiek nie jednemu panu. Jak dobrać rozmiar? Złoto białe, czy żółte? Jakie motywy i wzory są obecnie w modzie? Co wybrać, aby mieć pewność, że pierścionek przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającej kobiecie? Nie musisz już szukać odpowiedzi na te pytania. Wystarczy, że zapoznasz się z naszymi wskazówkami.

Pierwszy krok – właściwy rozmiar

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego modelu, powinniśmy zacząć od ustalenia właściwego rozmiaru pierścionka. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej wzorować się na biżuterii, którą już posiada nasza wybranka. Wystarczy zmierzyć za pomocą suwmiarki wewnętrzną średnicę pierścionka noszonego na palcu serdecznym. Wynik podany w milimetrach musimy przeliczyć na rozmiary jubilerskie. Z pewnością pomoże nam w tym pracownik salonu. Pamiętajmy, że rozmiar tego samego palca na drugiej dłoni może się różnić nawet o jeden rozmiar!

Możemy również poprosić o pomoc inną kobietę np. przyjaciółkę, przyszłą teściową, siostrę. Jeśli i ten sposób zawiedzie, pozostaje nam zmierzenie podczas snu palca ukochanej kobiety zwykłą nitką. Niektóre salony oferują również bezpłatną, jednorazową zmianę rozmiaru zakupionego pierścionka. Modyfikacja rozmiaru nie pływa na jakość i wygląd biżuterii. Gwarantem udanego zakupu jest wspólna wizyta w salonie jubilerskim. Gdy zaręczyny nie są tajemnicą, pozwólmy wybrać kobiecie samej wymarzony pierścionek. Satysfakcja z zakupu gwarantowana!

Kolorowy zawrót głowy

Wizyta w salonie jubilerskim może przyprawić o zawrót głowy. Srebro, czy złoto? Diament, a może inny kamień? Minimalistyczny i delikatny model, czy odważny i rzucający się w oczy kształt? Wszystko zależy od gustu naszej wybranki. Panowie najchętniej kupują pierścionki z białego lub żółtego złota, będącego symbolem czystości i trwałości. Dużym zainteresowaniem cieszą się także diamenty – minerały dodające sił, będące symbolem niezniszczalności. Połączenie złota i diamentów to ponadczasowa klasyka, która z pewnością spodoba się każdej pani.

Cechy pierścionka zaręczynowego

Białe, czy żółte złoto?

Złoto jest bardzo plastycznym kruszcem i z uwagi na swoją miękkość, często wzbogacane jest o rozmaite dodatki tj. pallad, srebro, miedź, czy aluminium. Taki zabieg jest stosowany w celu utwardzenia biżuterii. Białe złoto to nic innego jak stop żółtego złota z domieszką srebra, niklu, cynku lub palladu, kryty warstwą rodu, aby wydobyć głębie koloru. Biżuteria z białego złota posiada charakterystyczny żółtawy odcień.

Cena pierścionka

Ceny biżuterii są uzależnione przede wszystkim od stopu metali, których użyto do ich wykonania. Im większa proporcja złota w stosunku do pozostałych metali, tym większa wartość biżuterii. Na cenę ma również wpływ rodzaj, wielkość, kolor i szlif kamienia osadzonego w pierścionku.

Jak poznać, czy diament jest prawdziwy?

Pierścionek z prawdziwym diamentem posiada certyfikat autentyczności wystawiony przez dyplomowanego rzeczoznawcę lub międzynarodowy instytut gemmologiczny (IGI, HDR, GIA). Znajdziemy w nim informację o próbie złota, masie pierścionka oraz liczbie i masie kamieni.

Jak widać, wybór odpowiedniego pierścionka dla ukochanej kobiety wcale nie musi być skomplikowany. Wystarczy z rozwagą podejść do zakupu, a w razie wątpliwości zaufać intuicji

Share :

Może Cię zainteresować