• 27 maja 2022

Jakie obrączki ślubne wybrać?

Obrączki ślubne

Wybór obrączek ślubnych może przysporzyć nam wielu kłopotów, choć wydaje się to bardzo proste. Obecnie jednak, oferta jest tak szeroka, zarówno pod względem kształtu i wzoru, jak i surowców czy stylu oraz ceny, że podjęcie ostatecznej decyzji może zająć nam sporo czasu.

Obrączka - ważny symbol

Podczas składania przysięgi małżeńskiej, narzeczeni wymieniają się obrączkami, które stanowią niezwykle ważny w naszej kulturze symbol. Już jej okrągły kształt wskazuje na wieczność oraz jedność małżonków, których łączy nierozerwalna więź. Obrączka staje się zatem odzwierciedleniem miłości dwojga ludzi, którzy przysięgają sobie wierność, z nadzieją, iż ich uczucie przetrwa wszelkie przeciwności losu. Nic więc dziwnego, że obrączki są przez nas traktowane z tak dużym szacunkiem.Nie tylko ładny wygląd

Obrączki mają nam towarzyszyć na co dzień, przez resztę naszego życia. Dlatego wybierając je, należy kierować się nie tylko ich ładnym designem, ale także funkcjonalnością. Aby ich noszenie było wygodne, nie mogą nam w żaden sposób przeszkadzać w wykonywaniu naszych codziennych obowiązków. Pamiętajmy też, że obrączki z dużą ilością żłobień i ozdób, w postaci chociażby kamieni, trudniej jest czyścić. Problemy mogą się także pojawić w sytuacji, gdy będziemy musieli zmienić ich rozmiar.

Obrączki ślubne - jaki surowiec wybrać?

Złoto to wciąż najczęściej wybierany materiał na obrączki, zwłaszcza, iż możemy wybierać spośród żółtego, białego oraz różowego złota. Coraz częściej, pary młode sięgają także po platynę oraz tytan, który jest bardzo wytrzymały i nie wywołuje alergii, w przeciwieństwie do niklu. Unikajmy zatem obrączek z jego domieszkami, a zamiast tego wybierzmy chociażby pallad.

Szukasz wyjątkowej obrączki ślubnej? Sprawdź ofertę cenionego jubilera w Krakowie na siudek.com.pl >>

Złote obrączki ślubne

Jak dobrać rozmiar obrączek ślubnych?

Aby właściwie dobrać rozmiar obrączki powinniśmy przymierzyć ją co najmniej kilka razy. Na przykład w gorące dni, nasze dłonie i palce często puchną, przez co możemy kupić obrączki w nieodpowiednim rozmiarze. W związku z tym, na mierzenie obrączek należy się wybrać kilka razy, przy różnych okazjach. Jeśli natomiast planujemy kupić obrączki przez internet, wcześniej odwiedźmy różne salony jubilerskie, aby przekonać się jaki rozmiar jest dopasowany do naszego palca.

Jak ustalić rozmiar obrączek ślubnych?

Gdy chcemy ustalić swój rozmiar obrączki, warto udać się do jubilera, który jest wyposażony w profesjonalne mierniki. Możemy także użyć naszego starego pierścionka, który jest dobrze dopasowany i dokonać pomiaru jego wewnętrznej średnicy przy pomocy suwmiarki.W przypadku, gdy pierścionek był powygniatany i przez nas prostowany, zmierzmy dla pewności średnicę w kilku miejscach, a następnie obliczmy średnią. Jeśli jest on do tego wąski, a obrączka ma być szeroka, będzie ona o pół rozmiaru większa.Natomiast, gdy obrączkę zamawiamy za granicą, wraz z rozmiarem, podajmy także jej średnicę oraz obwód.

Szeroki zakres cenowy obrączek ślubnych

Obrączki możemy kupić już za kilkaset złotych, ale te najdroższe osiągają wartość nawet kilkunastu tysięcy złotych. Każdy zatem może znaleźć taką biżuterię, która wpasuje się w nasz budżet weselny. Oczywiście, warto zapoznać się z ofertą zarówno małych salonów, jak i dużych sieci jubilerskich.

Różny gust - różne obrączki

Wasze obrączki ślubne wcale nie muszą być identyczne. Wiele pań decyduje się na modele zdobione kamieniami, podczas, gdy panowie wybierają obrączki zupełnie gładkie. Warto też pomyśleć o grawerze po ich wewnętrznej stronie.

Share :

Może Cię zainteresować