• 27 maja 2022

Tytan, wolfram, złoto i platyna - zalety i wady

Napisałem kilka postów na blogu na temat tytanu i wolframu jako zespołów weselnych. Ten post jest kompilacją prostych plusów i minusów.

W nim jestem bardzo opiniotwórczy. Moi komentatorzy reprezentują fascynujący wachlarz różnych opinii. Doceniam je wszystkie. Sprawdź komentarze do tego postu, aby zobaczyć niezwykle żywą społeczność.

Zostałem poproszony o zrobienie postu bez opinii. To jest to.

Titanium & Tungsten

   
Plusy   Wady
Oba metale są niezwykle twarde i odporne na zarysowania.  

W większości przypadków obrączki tytanowe są hipoalergiczne. Większość obrączek z węglika wolframu jest stopiona z pierwiastkiem kobaltu, na który niektórzy ludzie mogą być wrażliwi.

 

 

Oba metale mają przyjemny szary/srebrny kolor. Wolfram jest dostępny w kolorze czarnym.

  Obrączki z tytanu i wolframu są praktycznie niemożliwe do ustalenia rozmiaru. Oznacza to, że jeśli Twoje palce zwiększa lub zmniejsza się w wielkości (co robią dla większości ludzi), będziesz musiał kupić cały nowy pierścień.

 

Tytan jest bardzo lekki. Wolfram jest bardzo ciężki. Niektórzy ludzie wolą lekkie zespoły, podczas gdy inni lubią uczucie i ciężar czegoś cięższego.

  Jubilerzy nie mogą pracować z tymi metalami. Lutowanie, ustawianie kamieni szlachetnych i mocowanie są praktycznie niemożliwe. Niewiele wzorów istnieje z powodu niezdolności jubilera do pracy z tymi metalami. Style poza prostymi kształtami zespołów nie istnieją.
Tytan i wolfram są znacznie mniej kosztowne niż złoto i platyna.   Tytanowe obrączki są bardzo trudne do usunięcia z opuchniętych palców. Tradycyjne piły do obrączek nie będą ciąć tytanu. Potrzebna jest elektryczna obrotowa piła do obrączek, którą nie wszystkie małe pogotowia mają pod ręką. Jeśli jesteś aktywny, zalecam ostrożność w wyborze tego typu obrączek.

 

obrączki

Złoto i Platyna

   
Zalety   Konsekwencje
Złoto i platyna są metalami ciężkimi. Sprawiają wrażenie cennych i solidnych, jakby trwały wiecznie.   Ponieważ platyna dość łatwo się rysuje, błyszcząca opaska może stać się matowo wyglądająca i wymagać częstego polerowania, aby przywrócić jej błyszczące wykończenie.

Złoto zarysowania, jak również, częściej w wyższych karat mieszanek, ale znacznie mniej wtedy platyny.

Jewelers have been working with gold for thousands of years-platinum, a little less-crafting beautiful rings in thousands and thousands of gorgeous designs. Kamienie szlachetne są łatwo ustawić w obu metali.

 

  Białe złoto musi być pokryte rodem, aby zachować jasne, białe wykończenie. Ma tendencję do rozwijania lekko żółtawy odcień do jego białości bez rodowania. To może trzeba zrobić co rok lub dwa w zależności od zużycia. Po każdym sizing lub praca jest wykonywana na pierścień, rod będzie musiał być ponownie zastosowany.
Złoto i platyna są świetne do ustawiania kamieni szlachetnych i mogą być zmieniane i naprawiane dość łatwo.  

Podczas gdy nie jest wrażliwy na złoto, ludzie mogą być uczuleni na metale stopowe używane do utwardzania w złotej biżuterii. Więcej osób rozwija alergie na złoto ze względu na jego wyższą zawartość stopu. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku białego złota stopionego z niklem.

 

Złoto i platyna są dość łatwe do usunięcia za pomocą ręcznej, ręcznie obsługiwanej, niezasilanej piły do pierścieni. _   Złoto i platyna są droższe niż inne metale. Żaden z tych metali nie jest tak mocny lub odporny na zarysowania jak tytan lub wolfram.

 

Jaka jest Twoja opinia?

Share :

Może Cię zainteresować