• 27 maja 2022

Jaki kamień w pierścionku warto wybrać?

Wybór pierścionka zaręczynowego

Dla każdej pary zakochanych w sobie osób, zaręczyny są bardzo podniosłą chwilą, którą pamiętają już do końca życia. Nic zatem dziwnego, że zakup pierścionka zaręczynowego, jest dla mężczyzn niezwykle stresującym doświadczeniem. Chcą oni, aby spełniał on oczekiwania ich wybranki, ale jednocześnie pragną wszystko pozostawić w wielkiej tajemnicy.

Czym zatem kierować się podczas poszukiwań tego idealnego pierścionka zaręczynowego?

Wchodząc do pierwszego lepszego salonu jubilerskiego, możemy być mocno zaskoczeni ilością oferowanych nam obecnie pierścionków zaręczynowych. Oferta obejmująca tego rodzaju biżuterię jest wyjątkowo szeroka, dlatego można się nieco przestraszyć. Tym bardziej, że pierścionki są często do siebie bardzo podobne. Szukając tego idealnego, warto kierować się chociażby charakterem naszej wybranki, jej upodobaniami, lub nawet jej wyglądem. Dobrze jest także zwracać uwagę na kamień szlachetny, który zdobi taki pierścionek zaręczynowy, gdyż może on doskonale odzwierciedlić nasze uczucia w stosunku do ukochanej.

1. Diamenty

Niezaprzeczalnie, diamenty to najpopularniejszy wybór pośród panów kupujących pierścionki zaręczynowe. Nie jest zatem zaskoczeniem, że właśnie wśród biżuterii ozdobionej tymi kamieniami, mamy największy wybór. Sam fakt, iż właśnie ten kamień jest najtwardszym minerałem na naszej planecie, może być idealną metaforą naszego uczucia. Symbolizuje bowiem niezwykłą siłę oraz nierozerwalną więź łączącą zakochanych. Warto także pamiętać, iż diamenty fantastycznie komponują się z innego rodzaju kamieniami. Często można spotkać biżuterię, w której diamenty połączone zostały z rubinami albo szafirami.

2. Rubiny

Rubiny wyróżniają się spośród innych kamieni szlachetnych swoim niezwykle intensywnym, czerwonym kolorem. Oczywistym staje się zatem fakt, iż często symbolizują one bardzo namiętne uczucie łączące zakochanych. Pasja, energia i zmysłowość to bardzo silne cechy, ale rubin jest także symbolem nieprzemijającej miłości, która jest w stanie oprzeć się wszystkim przeciwnościom losu. Trzeba bowiem pamiętać, iż są to drugie najtwardsze minerały po diamencie. Idealne dla silnych kobiet.

Szafirowy pierścionek

3. Szafiry

Błękit, który charakteryzuje szafiry, przywodzi nam na myśl spokój i harmonię. Dlatego też, symbolizują one miłość, która opiera się przede wszystkim na przyjaźni oraz partnerstwie. Pierścionki zaręczynowe ozdobione szafirami są chętnie wybierane przez mężczyzn, którzy zdają sobie sprawę, że są one uznawane za amulet sprzyjający powodzeniu małżeństwa. Za najbardziej szlachetne uznaje się szafiry z Kaszmiru, Birmy oraz Tajlandii, które wyróżniają się piękną bławatkową barwą. Pierścionki z szafirami mają zwykle wyjątkową, klasyczną oprawę, przez co spodobają się każdej kobiecie ceniącej sobie tradycyjne wzory i ozdoby.

4. Szmaragdy

Niezwykły kolor, którym charakteryzują się szmaragdy, fantastycznie współgra z urodą kobiet o rudych czy ciemnych włosach. W tradycji, szmaragd symbolizuje wieczną miłość oraz nadzieję. Jest on także uznawany za amulet pierwszej miłości, dlatego szczególną uwagę powinny zwrócić na niego pary, które uczucie połączyło w bardzo młodym wieku.

5. Cyrkonie

Co prawda cyrkonie są jedynie syntetyczną imitacją diamentów, ale na pierwszy rzut oka, bardzo ciężko jest zauważyć różnicę. Mają one zwykle bardzo urokliwą, klasyczną oprawę, przez co doskonale wpasowują się w tą szczególną okazję, jaką są zaręczyny. Ogromnym atutem cyrkonii jest także ich cena. Biżuteria nimi ozdobiona jest znacznie tańsza, niż w przypadku naturalnych kamieni. Dzięki temu, mogą sobie na nie pozwolić również mniej zamożne osoby. 

Share :

Może Cię zainteresować

Rose Gold jest w modzie!

Różane złoto jest modne!Trend na kolor różowego złota wciąż rośnie. Od obrączek ślubnych, przez lakiery do...

Wspaniały ametyst

Wspaniały ametyst!Ametyst jest jednym z najpopularniejszych kolorowych kamieni szlachetnych wszech czasów. Jest to...