• 27 maja 2022

Rose Gold jest w modzie!

Różane złoto jest modne!

Trend na kolor różowego złota wciąż rośnie. Od obrączek ślubnych, przez lakiery do paznokci, po obudowy iPhone'ów - odcienie różowego złota cieszą się dużym zainteresowaniem. Projektanci mody stosują akcenty w kolorze rose gold w projektach ubrań i butów. Dużą popularnością cieszy się biżuteria w kolorze różowego złota, w tym pierścionki zaręczynowe. Czym więc dokładnie jest różowe złoto?

Kolor rose gold jest popularny w różnych dziedzinach, od kosmetyków po telefony komórkowe!

Jak powstaje różowe złoto

W jubilerstwie różowe złoto jest stopem powstałym z połączenia żółtego złota i miedzi. W zależności od proporcji złota do miedzi, kolor biżuterii rose gold może przybierać barwy od pomarańczowo-żółtej, przez ciemnoróżową do czerwono-pomarańczowej. Najpopularniejszym kolorem różowego złota w USA jest odcień różowy. Chociaż rose gold jest często określane zamiennie jako "różowe", "czerwone" lub "różowe" złoto, terminy te w rzeczywistości opisują różne kolory złota uzyskiwane w oparciu o proporcje żółtego złota do miedzi. Im więcej miedzi, tym bardziej czerwony kolor złota.

Kolor różowego złota zależy od zawartości procentowej dodanych metali.

18-karatowe czerwone złoto to mieszanka 75% żółtego złota i 25% miedzi. 18-karatowe złoto różowe to mieszanka 75% żółtego złota, 22,25% miedzi i 2,75% srebra. 18-karatowe różowe złoto to 75% żółtego złota, 20% miedzi i 5% srebra. Złoto koronne to złoto różowe o najwyższym karacie żółtego złota - 22K. Zawsze szukaj oznaczenia wagi karatowej, aby sprawdzić, czy to, co jest przedstawiane jako różowe złoto, jest prawdziwe. Najczęściej spotykana próba złota różowego to 14K w USA i 18K w Europie.

Historia Rose Gold

Różowe złoto zostało po raz pierwszy stworzone przez Carla Fabergé z Fabergé Russian Eggs i początkowo było znane jako "Russian Gold". W XIX wieku noszono je wyłącznie w Rosji. W Europie różowe złoto było przez krótki czas popularne w epoce wiktoriańskiej, ale potem wyszło z mody aż do lat dwudziestych XX wieku. Wtedy to słynny dom projektantów biżuterii Cartier wprowadził swój kultowy wzór - Pierścień Trójcy - i różowe złoto znów stało się popularne. Pierścień Trójcy, pierwotnie zamówiony przez francuskiego pisarza i filmowca Johna Cocteau, zawierał trzy przeplatające się pasma z żółtego, białego i różowego złota.

Pierścień Trójcy Cartier

Popularność różowego złota ponownie spadła w latach 30. XX wieku w epoce Art Deco, kiedy to platyna stała się najczęściej wybieranym metalem szlachetnym. W czasie II wojny światowej platyna stała się tak poszukiwana do celów militarnych, że wiele krajów wstrzymało jej użycie do niewojskowych celów komercyjnych. Ponieważ platyna nie była już dostępna do wyrobu biżuterii, ludzie zwrócili się ku żółtemu i różowemu złotu. Od połowy lat 50. różowe złoto było często ulubionym metalem wielu awangardowych projektantów biżuterii. Obecnie jednak zamiłowanie do biżuterii z różowego złota jest powszechne i wciąż rośnie.

Wszechstronność w modzie

Różowe złoto jest często wykorzystywane w projektach biżuterii, które łączą je z innymi kolorami złota. Szczególnie popularne jest połączenie białego i różowego złota. Różowe złoto dobrze współgra z innymi elementami biżuterii, takimi jak naszyjniki, bransolety czy pierścionki. Ciepło różowego złota dobrze współgra z diamentami, a także z kolorowymi kamieniami szlachetnymi z rodzin brązowych, pomarańczowych, żółtych i czerwonych.

Bransoletka z różowego złota z diamentem Pavé

Odwiedź nas!

Nasza kolekcja biżuterii zawiera szeroki asortyment wzorów z różowego złota, zarówno samego, jak i w połączeniu z innymi metalami szlachetnymi. Mamy wyjątkowy wybór pierścionków zaręczynowych, które zawierają współczesne i klasyczne kreacje z różowego złota. Przyjdź do nas już dziś! Oferujemy liczne bezpłatne miejsca parkingowe. Pozwól naszym ekspertom od biżuterii znaleźć idealny przedmiot na prezent lub do samodzielnego kupienia.

Share :

Może Cię zainteresować

Wspaniały ametyst

Wspaniały ametyst!Ametyst jest jednym z najpopularniejszych kolorowych kamieni szlachetnych wszech czasów. Jest to...