• 27 maja 2022

Tytan vs złoto jako obrączki ślubne dla bezpieczeństwa Twojego palca

W tym poście mówię o tytan vs złote zespoły weselne i dlaczego tytan jest złym wyborem.

Po co być nudnym mówię, więc oto historia, aby zilustrować, dlaczego tytan jest kiepskim wyborem zespołu weselnego dla bezpieczeństwa Twojego palca.

Ty i Twój tytanowy zespół weselny w lesie

Wyobraź sobie to, jesteś w kraju, mając piękny dzień wolny. Spacerujesz z kobietą, którą kochasz. Mile z dala od najbliższego małego miasteczka, czyste powietrze z chmur scudding, nie ma dźwięku samolotów, nie druty elektryczne, nie ma zasięgu komórek, tylko dobra rozmowa i dobre ćwiczenia.

Kończysz właśnie swój piknikowy lunch i zostajesz ukąszony w lewe ramię przez osę. Auć. I wkrótce czujesz, że uczucie opuchlizny i wiesz, że musisz wrócić do samochodu i dostać trochę lodu. Zbyt późno zauważasz, że twoje palce puchną, a palec serdeczny jest obrzmiały i czerwony przed obrączką.

Twój purpurowy palec

Musisz się nieźle natrudzić, aby zdjąć tytanową obrączkę ślubną

Nie możesz zdjąć swojej obrączki. Trochę świrujesz, ale nie daj jej tego po sobie poznać. Powrót do samochodu, masz jej jazdy i palec ślubny jest teraz fioletowy. W końcu masz odbiór komórkowy i Google map najbliższego pogotowia. Dang, to jest naprawdę małe i nie ma prawie nikogo tam.

pierścionki

Pielęgniarka mówi: "Z czego zrobiony jest twój pierścionek?".

"Tytanowy."

"Oh."

Twój palec zbliża się do tego niebieskawego koloru. Gdybyś był na większym pogotowiu, mieliby zmotoryzowaną obrotową piłę do obrączek, która mogłaby zdjąć twój tytanowy pierścionek w około dziesięć minut. Ale to nie jest miejsce, w którym jesteś. Jesteś w ograniczonym budżetem Podunk-emergency-room-land.

"Gdybyś miał złotą obrączkę lub platynową, po prostu byśmy ją zdjęli. Ale ty masz jeden z tych twardych metali. Pójdę po Ralpha, mam artretyzm i nie mogę już przekręcić tego koła piły pierścieniowej. Przykro mi, kochanie."

Twoje życie w piekle, dzięki tytanowej opasce ślubnej

Ręczna piła do złota i platyny. Nie usunie tytanu.

Kto wie, ile czasu zajmie im wykonanie pierwszego cięcia przez obrączkę za pomocą ręcznej piły do obrączek. A oni muszą przeciąć go w dwóch miejscach, więc będzie rozpadać się na pół. To nie jest scenariusz, który chciałbym przeżyć jako ty lub jako twoja żona.

Według Marka Mehaffey MD, lekarza pogotowia St Luke's Episcopal Hospital w Houston Texas, noszenie tytanowej obrączki "stawia twój palec na niepotrzebne ryzyko."

Zobacz pełny wywiad, w którym dr Mahaffey wyjaśnia, dlaczego super twarde metale są zagrożeniem dla Twojego palca, jeśli nie masz łatwego dostępu do w pełni wyposażonej izby przyjęć.

Lekarz mówi - nie wybierajcie super twardych metalowych obrączek ślubnych

Kiedy ściskasz rękojeści szczypiec, pierścień rozciąga się na boki.

Krótka historia, nie wybieraj super twardych metali dla swojego zespołu weselnego. Idź z złota lub platyny, które mogą być łatwo odpiłowane z ręcznie obsługiwanej piły pierścienia.

Nawiasem mówiąc, jeśli potrzebujesz złota lub platyny pierścień sawed off, to może być zrobione, dość łatwo przez jubilera. Oni mogą umieścić je z powrotem razem w odpowiednim rozmiarze. Super twarde metalowe pierścienie, takie jak tytan, wolfram i stal nierdzewna nie mogą być naprawiane. Niestety można je tylko wymienić. W pytaniu tytan vs złoto, złoto wygrywa tutaj ręce w dół.

Tytanowe vs Złote obrączki i Twoja historia

Wolę zespół weselny, który zmienia się wraz z Tobą. A jeśli skończysz z jakąś przygodową historię o byciu użądlonym przez osę i potrzebie odcięcia obrączki, czy nie byłoby fajnie mieć złoto lub platynę jako swój zespół, a następnie, gdy opowiesz swoją historię, możesz wskazać na swój pierścień i powiedzieć: "tak, to jest mój pierścień! Wciąż tutaj."

It's About Your Wedding Finger

W tym poście sprzeciwiam się tytanowi ze względu na trudności z usunięciem go w razie wypadku lub reakcji alergicznej. Mam też inne powody, dla których uważam, że nie jest to dobry wybór jako obrączka ślubna. W wyborze, tytan vs złoto, moim zdaniem, złoto wygrywa. Proszę zobaczyć mój inny post o tytanie i wolframie, Don't Wear Titanium or Tungsten Wedding Bands.

Share :

Może Cię zainteresować