• Niedziela, 8 grudnia 2019r.

Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowych w 10 krokach

Stylowy pierścionek zaręczynowy

Moment zaręczyn jest powiązany z bardzo trudnym wyborem pierścionka zaręczynowego. Musi pokrywać się z upodobaniami ukochanej a także odbywać się w wielkiej tajemnicy przed ukochaną. Poniżej znajduje się 10 porad, które mają za zadanie ułatwić podjęcie decyzji o zakupie tego jedynego pierścionka. 

Maksymalny budżet

Pierścionek zaręczynowy to deklaracja o wspólnym życiu, stanowi symbol największego uczucia-miłości. To właśnie ona powinna być najważniejsza w tym dniu. Jednak w podejmowaniu decyzji o zakupie pierścionka warto realnie spojrzeć na swoją sytuację finansową. W państwach anglosaskich króluje przekonanie, że pierścionek powinien stanowić równowartość nawet dwóch pensji mężczyzny. W Polsce ta kwestia jest inaczej pojmowana. Nie powinien stanowić znacznego obciążenia dla budżetu. Wielu jubilerów oferuje sprzedaż ratalną biżuterii, dlatego warto rozważyć taką możliwość, kiedy istotną rolę gra czas. 

Jaki kamień wybrać?

Diamenty rewelacyjnie zdobią rękę kobiety, dlatego od dłuższego czasu stanowią podstawę pięknego pierścionka zaręczynowego. Diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Są uznane jako najtwardszy minerał. Jednocześnie stanowi symbol trwałości związku. Brylant, czyli oszlifowany diament, charakteryzuje się olśniewającym blaskiem. Wykazuje wysoką odporność na matowienie oraz zarysowania. Na popularności zyskują pierścionki zaręczynowe zdobione kolorowymi oczkami. Najczęściej wybierane są szafiry, rubiny oraz szmaragdy. Prawie dorównują trwałością diamentom. Cyrkonie nie stanowią najlepszego wykończenia pierścionków, ponieważ nie posiadają odpowiedniej trwałości. 

Koszt pierścionka zareczynowego

Wiele kolorów złota

Do niedawna pierścionki zaręczynowe oraz obrączki były najczęściej kupowane w żółtym odcieniu. Obecnie, odchodzi się od tego schematu. Kobiety zaczęły lubować się w białym złocie. Określenie preferencji ukochanej kobiety warto rozpocząć od przejrzenia jej szkatułki. Pierścionek zaręczynowy powinien stanowić harmonijną całość z pozostałymi błyskotkami ukochanej. Możliwe jest także wybranie pierścionka w dwóch kolorach złota: białym i żółtym. 

Preferencje narzeczonej

Każda kobieta posiada upodobania odnośnie noszonej biżuterii. Gama rodzajów jest niezwykle zróżnicowana, dlatego warto dobierać go pod indywidualne preferencje. Dla kobiet kochających klasykę i delikatne wzory doskonale sprawdzi się pierścionek z jednym kamieniem, który będzie osadzony na czterech lub sześciu łapkach. Dla miłośniczek odważnych wzorów warto wybrać model, który będzie bazował na wielu kamieniach. Wspólnie mogą tworzyć kompozycję kwiatów, pierścieni albo tarcz. Dla kobiet, które nie lubują się w noszeniu biżuterii, można zakupić pierścionek z delikatnym kamieniem, delikatnie wyróżniającym się od pozostałej części pierścionka. 

Istotna jest jakość złota i posiadanego kamienia

Pierścionek zaręczynowy jest pierścionkiem na całe życie. Dlatego niezwykle istotne jest bazowanie, podczas zakupu, na jakości wyrobu jubilerskiego. Diamenty mogą posiadać bardzo dobrze zamaskowane wady, dlatego należy rozważnie podchodzić do zakupu. Pierścionek z brylantem powinien posiadać certyfikat autentyczności. Znajduje się w nim potwierdzenie jakości złota i brylantów. W certyfikacie powinny zostać ujęte cztery kwestie kamienia: czystość, barwa oraz masa kamienia a także rodzaj szlifu. Najlepsza relacja ceny do jakości przedstawiona jest przy pomocy: szlif dobry, czystość SI, kolor G/H.

To z jakiego stopu został wykonany pierścionek posiada odzwierciedlenie w jego trwałości. Na rynku jubilerskim najczęściej wykorzystywana jest próba 585. Posiada dużą zawartość złota z innymi kruszcami. Pozwala to na utrzymanie jej bez zarysowań i nieestetycznych odkształceń.  Niższe próby charakteryzują się równolegle niższą jakością wyrobu.

Share :

Może Cię zainteresować