• Niedziela, 8 grudnia 2019r.

Wybór pierścionka zaręczynowego - kilka praktycznych porad

Zakup pierścionka zaręczynowego

Rozmiar palca to podstawa

Mężczyźni z reguły nie mają pojęcia jaki rozmiar palca mają ich partnerki. Dlatego przed zakupem pierścionka zaręczynowego, muszą się nieco wysilić, aby go poznać. Najłatwiejsze zadanie stoi przed panami, których ukochane na co dzień noszą pierścionki na palcu serdecznym. Wówczas, wystarczy zanieść jeden z nich do jubilera, który przy pomocy profesjonalnych narzędzi, określi rozmiar palca osoby noszącej taki pierścionek.W takich przypadkach niezwykle pomocne okazują się być również przyjaciółki ukochanej kobiety. Podczas wspólnych zakupów mogą odwiedzić jubilera i niezobowiązująco przymierzać różne pierścionki, poznając jednocześnie swoje rozmiary palców.W razie kłopotów z wyborem rozmiaru pierścionka zaręczynowego, zawsze lepiej wybrać ten nieco większy. Warto też upewnić się, że konkretny salon jubilerski oferuje bezpłatną zmianę rozmiaru kupionego przez nas pierścionka.

Zapoznaj się z różnymi ofertami

Prawda jest taka, że cena dwóch identycznych pierścionków zaręczynowych może być diametralnie różna, w zależności od jubilera, u którego dokonujemy zakupu. Dlatego wręcz konieczne jest zapoznanie się z ofertą co najmniej kilku salonów, zanim dokonamy ostatecznego wyboru. Pod uwagę weźmy nie tylko cenę, ale też rodzaj stopu złota, możliwość korekty rozmiaru, dostępność certyfikatu oraz okres gwarancji na pierścionek.

Zwroty i reklamacje

Mimo najlepszych chęci, czasem zakupiony pierścionek okazuje się niewłaściwym wyborem, lub też rozmyślamy się co do samych zaręczyn. Warto zatem upewnić się, że jubiler, u którego kupujemy pierścionek, gwarantuje nam jego bezpłatny zwrot lub wymianę. 

Modne pierścionki zaręczynowe

Przed sfinalizowaniem transakcji należy też sprawdzić jak długi jest okres gwarancji oraz jak wygląda proces składania reklamacji. Czasem zdarza się, że produkt posiada wadę produkcyjną, dlatego warto się upewnić, iż nie będzie problemów z ewentualnym zareklamowaniem takiego pierścionka.

Opakowanie jest równie ważne

Wygląd pudełeczka na pierścionek zaręczynowy jest także bardzo istotny, ponieważ to w nim będziemy go wręczać ukochanej osobie. Dlatego przed zakupem, sprawdźmy czy dany sklep oferuje nam wybór estetycznych opakowań tego typu. Jeżeli kupujemy pierścionek przez Internet, upewnijmy się również, iż będzie on właściwie zabezpieczony w transporcie, tak by biżuteria nie została w żaden sposób uszkodzona.

Dyskretny zakup i dostawa

Każdy mężczyzna chciałby, aby moment zaręczyn był dla jego partnerki całkowitą niespodzianką. Musi on zatem zadbać o pełną dyskrecję. Jeśli istnieje ryzyko tego, że ktoś ze znajomych lub rodziny zauważy nas podczas wizyty w salonie jubilerskim, warto rozważyć możliwość zakupu pierścionka zaręczynowego przez internet. Naturalnie, w tym przypadku należy jednak zadbać o to, aby dostawa również pozwoliła nam zachować wszystko w tajemnicy. Dobrym pomysłem może być dostawa do Paczkomatu, albo do naszego miejsca pracy, zamiast do domu. Pierścionek zaręczynowy schowajmy również w takim miejscu, aby nasza wybranka nie mogła go przez przypadek znaleźć.Powyższe wskazówki powinny nieco ułatwić wam proces kupowania idealnego pierścionka zaręczynowego. Pozostaje jedynie skrupulatnie zaplanować ten wyjątkowy moment w naszym życiu, tak by sprawić jak najwięcej radości naszej ukochanej.

Share :

Może Cię zainteresować