• 27 maja 2022

Wybierz dla siebie modne obrączki ślubne!

Rodzaje obrączek ślubnych

Przygotowania do ślubu obejmują wiele niezwykle istotnych spraw. Ale obrączki to zdecydowanie jedna z najważniejszych rzeczy, o które należy zadbać. Kiedy para młoda wymienia się nimi podczas składania przysięgi małżeńskiej, stają się one symbolem ich miłości oraz wierności. Od tej pory, obrączki towarzyszom małżonkom już na co dzień. Warto zatem postarać się, aby ich noszenie sprawiało nam przyjemność.

Oczywiście, w tym przypadku liczy się przede wszystkim wygląd, jednak nie zapominajmy o tym, że obrączki powinny być również trwałe. Dzięki temu, będą nam mogły służyć przez całe życie.Obecnie, odwiedzając jakikolwiek salon jubilerski, możemy  przebierać w najróżniejszych modelach obrączek. Coś odpowiedniego znajdą dla siebie zarówno miłośnicy klasyki, jak i osoby podążające za najnowszymi trendami.  Nawet w sytuacji, gdy każdy z małżonków ma nieco inne gusta, można bez większych problemów dopasować do nich obrączki. Nikt przecież nie twierdzi, że obrączki małżonków muszą być identyczne.

A gdzie możemy kupić obrączki?

Wybierając się na tego typu zakupy, możemy odwiedzić sklep jubilerski, w którym z pewnością będziemy mieć bardzo duży wybór. Warto jednak również udać się do złotnika, który może pokazać nam wiele różnych modeli obrączek, odpowiadających aktualnym trendom.Co jest teraz modne?

1. Grawerowane - prawdziwy hit ostatnich lat

Bardzo dużo par, decyduje się na wygrawerowanie daty ślubu oraz swoich imion na wewnętrznej stronie obrączek.

2. Tradycyjne - polerowane obrączki o półokrągłym lub płaskim kształcie to tradycyjny i wciąż chętnie wybierany model.

W zależności od indywidualnych preferencji są zwykle wykonywane z żółtego lub białego złota, czy też ze srebra.

Jak wybrać obrączki

3. Soczewkowe - obrączki uwypuklone wewnątrz i zaokrąglone na zewnątrz są bardzo wygodne w noszeniu, przez co pary młode tak chętnie je wybierają.

4. Z kamieniami - sporo kobiet decyduje się także na obrączkę zdobioną kamieniami, takimi jak diamenty, szafiry, rubiny, czy nawet cyrkonie.

5. Platynowe - ze względu na wysoką cenę tego surowca, obrączki z platyny są wybierane głównie przez nieco zamożniejsze osoby.

6. Z tytanu - surowiec ten staje się coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród osób, które nie przepadają za złotem, lub też są na nie uczulone. 

7. Mieszane - wielokolorowe obrączki to trend, który w ostatnich latach rośnie w siłę. Są one połączeniem różnych surowców, takich jak białe i żółte złoto, tytan, czy też kamienie. W przypadku jednak, gdy zachodzi konieczność powiększenia takich obrączek, są one rozciągane i stają się tym samym bardziej podatne na uszkodzenia.Obrączki - jaki kruszec wybrać?

Zdecydowana większość narzeczonych decyduje się na zakup obrączek ze złota.

Jakiej próby powinno ono jednak być?

Wielu specjalistów odradza złoto próby 333, które ma 8 karatów, gdyż jest to najniższa z prób. Raczej nie powinniśmy również wybierać złota próby 750, czyli 18-karatowego, ponieważ jest zbyt elastyczne. Najczęściej, fachowcy wskazują na złoto próby 585 (14 karatów), jako na najlepszy surowiec na obrączki, gdyż zawiera w sobie około 58% złota.Szukając idealnych obrączek, kierujmy się nie tylko ich ceną, ale przede wszystkim stylem, który będzie nam w pełni odpowiadał. Pamiętajmy także, że czas oczekiwania na obrączki to przeciętnie 4 tygodnie, dlatego ich wyborem należy zająć się odpowiednio wcześnie.

Share :

Może Cię zainteresować